Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe. Paulo Coelho
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kontakt
ameise@poczta.fmwtorek, 18 września 2012
Wykonanie aplikacji

W czasie szycia poduchy zrobiłam kilka zdjęć. Niestety jakość nie jest powalająca na kolana, był paskudny szary dzień i mimo że szyłam do południa  w domu miałam bardzo ciemno. Niewiele pomogły lampki, fotki i tak są ciemne... ale to co najważniejsze jest widoczne.

1. Na początku musimy wybrać sobie grafikę którą chcemy mieć na podusi. W moim przypadku grafika jest czarno - biała. Grafika składająca się z ponad 2 kolorów tą metodą będzie bardziej skomplikowana.

Ustalam który kolor będzie "ważniejszy", będzie go więcej i ten daję na górę, prawymi stronami do góry. Polar jest taką tkaniną, która w jedna stronę rozciąga się dużo bardziej niż w drugą, co przy naszywaniu ma duże znaczenie. Ja moje kawałki położyłam w ten sposób, że jeden rozciągał pionowo, a drugi prostopadle do niego (poziomo). W ten sposób się trochę usztywnił.  Następnie spięłam na brzegach, żeby się nie przesuwał.

Wydrukowaną grafikę układam na wierzchu i przypinam ją szpilkami dość gęsto.

2. Teraz przeszywamy po liniach na kartce

aplikacje storm

Po skończeniu ściągamy papier. Tak wyglądała moja poducha na tym etapie

aplikacje storm

3. Teraz delikatnie wycinamy zbędne elementy. U mnie to te które mają pozostać czarne. Ja wycinałam obcinaczem do nitek, można użyć ostrych nożyczek itp... ważne aby nie poprzecinać nitek.

aplikacje storm

Tak wygląda ten etap po skończeniu wycinania

aplikacje storm

4. Teraz ustawiamy maszynę na gęsty zygzak i przeszywamy wszystkie kontury

aplikacje storm

Tak wygląda to z tyłu

aplikacje storm

5. Wyrównujemy brzegi i obszywamy je zygzakiem ale już nie tak gęstym. Chodzi o to aby obydwie warstwy połączyć ze sobą, te szwy znajdą się wewnątrz poduchy.

Następnie przycinamy tkaninę na tył poduchy, przykładamy do naszego przodu i zszywamy razem. Po wywinięciu na prawą stronę będziemy mieć poduchę już uszytą :) Ja zrobiłam tył na zakładkę.

aplikacje storm

Później doszyłam jeszcze na środku rzepa, żeby tył się nie rozchodził, niestety polar jest dość wiotki.

6. Tak wygląda poducha z przodu

aplikacje storm

aplikacje storm

Można jeszcze przeszyć poduchę na prawej stronie, robiąc taką jakby ramkę, sprawi to też że szwy nie będą widoczne w środku. Ja nie przeszywałam bo miałam już odpowiednią szerokość na moją poduchę. Podwójny polar z przodu sprawił, że poducha wyszła bardzo mięciutka :)

Niestety ze względu na tempo szycia i pakowanie nie mam zdjęć z poduszką w środku.

 

Polar jest tkaniną na której ciężko narysować wzór ołówkiem czy kredką, mydełkiem, dlatego wybrałam ten sposób. Wzorowałam się na metodzie aplikacji znalezionej TUTAJ.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się taki mały tutek :)

 

Dziękuję za komentarze i odwiedzinki :) Pozdrawiam

niedziela, 11 grudnia 2011
Choinka - tutorial

Kochani dziękuję dziękuję dziękuję za tyle cudownych komentarzy. 

Nie mam ostatnio na nic czasu ponieważ dostałam się na szkolenie z UP i zajmuje mi ono 10 godz. dziennie... wszystko robię w biegu :) Mam kilka rzeczy do zamieszczenia ale muszę jeszcze obrobić fotki a to chwilę trwa. Teraz pędzę jeszcze kończyć kolejne bombki. :)

Odpowiadam na częste pytanie o sposób mocowania szyszek:

ja robię to tak:

sklejam stożek z grubszego kartonu, o takiej wysokości i smukłości jaka mi odpowiada, jeżeli karton jest zbyt wiotki można go wypełnić pogniecionymi gazetami dla wzmocnienia 

następnie podklejam dno kółkiem o średnicy większej o jakieś 2 cm od średnicy podstawy stożka, tzn. musi wstawać około 1 cm spod stożka, wtedy lepiej przykleja się zwłaszcza te najniżej położone szyszki, podstawy nie powinno być spod nich widać

choinka tutorial

szyszki przyklejam od samego dołu klejem na gorąco - takim z pistoletu, nakładam trochę kleju na szyszkę, nie na stożek, starając się jak najlepiej dopasować je do siebie, ostatnią szyszkę przyklejam pionowo na czubku

choinka tutorial

choinka tutorial

 

ozdabianie: można użyć śniegu w sprayu, farby złotej lub srebrnej, zielonej, niebieskiej czy jaka wam się zamarzy, później ozdobić bombkami, łańcuszkiem, koralikami, piórkami, wstążeczkami czy co wam jeszcze przyjdzie do głowy :)

Edit: uzupełniłam fotkami, niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia już po ozdobieniu, tak szybko zniknęła :) była w kolorach czerwono złotych, tak jak ta wcześniejsza.

Miłej zabawy 

czwartek, 02 września 2010
Rękawica - Tutek cz.II

Następnie musimy przyszyć naszą podszewkę... i tu są dwie możliwości, jeżeli mamy wykrojone częśći wierzchnie i spodnie tej samej wielkości to robimy tak jak będę pokazywać dalej na zdjęciach, ale jeżeli wykroimy środek dłuższy, to wtedy po wsadzeniu do rękawicy wywijamy go na zewnątrz i przeszywamy z wierzchu tworząc taki mankiet :

kurs

oczywiście to wywinięcie może być dużo większe np. 2-3 cm... i trzeba osobno doszyć pętelkę

... ale że ja miałam już obie części wycięte wcześniej, tej samej wielkości to robię następująco

kurs

wywijam brzeg podszewki - około 1 cm

kurs

dokładam tasiemkę na pętelkę i przeszywam na około

kurs

wkładam naszą podszewkę do środka i dokładnie układam, naciągam, wciskam tak żeby dobrze pasowała

kurs

następnie podwijam brzeg rękawicy z ocieplinką i spinam szpilkami razem z podszewką

kurs

i przeszywam razem obie warstwy na maszynie...

jeżeli ktoś ma maszynę, która nie przeszywa grubszych miejsc, a takie będą tu na szwie bocznym, to lepiej wybrać sposób z wywijaną podszewką, wtedy warstwy do przeszycia nie wyjdą takie grube

kurs

I nasza rękawica gotowa!!!

kurs

kurs

Pikowanie można zrobić jakie się chce, mogą być eski-floreski, mogą być kwadraty, tak jak wyżej, lub romby jak np w tej uszytej przeze mnie wcześniej

rękawica

 

Jeżeli uszyjecie rękawice wg tego kursiku to proszę dajcie znać w komentarzach, będzie mi miło, jeżeli na coś przyda się moja praca... :)

Rękawica - Tutek cz.I

Kiedy pokazałam ostatnio uszytą przeze mnie rękawicę kuchenną, wiele osób pisało, że nie potrafiłoby takiej uszyć... i tak sobie pomyślałam, że jak będę szyć drugą to zrobię kilka fotek i pokażę jak łatwo uszyć swoją rękawicę do kuchni :)

Jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale pogoda za oknem nie pomaga w ich robieniu :(

Musimy przygotować:

kurs

- Materiał z którego wytniemy nasze rękawice, w moim przypadku rękawica w środku i na zewnątrz jest uszyta z tego samego materiału, ale można środek zrobić inny. Wykrój zrobiłam odrysowując kształt od starej rękawicy kuchennej dodając 1-1,5 cm na szwy.

- tasiemkę, lub obrazek, aplikację - coś co chcemy mieć na wierzchu

- tasiemkę do wszycia, żeby zrobić pętelkę do zawieszania

- grubą ocieplinkę

kurs

Bierzemy dwa wycięte kawałki przeznaczone na środek i składamy prawymi stronami do siebie.

kurs

Zszywamy ...

kurs

Następnie nacinamy w zaokrąglonych miejscach, ale należy uważać aby nie przeciąć szwu...

kurs

Bierzemy jedną z części wierzchniej rękawicy i lewą stroną układamy na ocieplinie, przypinamy szpilkami i wycinamy zostawiając mały zapas

kurs

Z drugą częścią postępujemy tak samo

kurs

Przykładamy to co chcemy mieć na wierzchu, w moim wypadku taśma...

kurs

i przyszywamy oraz pikujemy całość rękawicy

I tu mała dygresja: można przysyć taśmę w tym momencie a można też najpierw przepikować obie części rękawic (każdą osobno :) ) i dopiero wtedy naszyć ozdóbkę

kurs

kurs

obcinamy nadmiar ocieplinki

kurs

Składamy przepikowane części rękawicy prawymi stronami do siebie i spinamy

kurs

no a potem zszywamy je ze sobą

kurs

Nacinamy brzegi w miejscach zaokrąglonych uważając na szwy

kurs

I wywijamy na prawą stronę.